• index_COM

За Ксингсинг

Quanzhou Xingxing Machinery Accessories Co., Ltd. е професионален производител кој ги интегрира производството и трговијата, со над дваесет години искуство во машинската индустрија.Се фокусираме на производство на делови за шасија и други резервни додатоци за јапонски и европски камиони и приколки.Имаме целосен асортиман на производи за Mercedes-Benz, Volvo, MAN, Scania, BPW, Mitsubishi, Hino, Nissan, Isuzu и DAF.

Нашите производи се извезени во над 30 земји на Блискиот Исток, Југоисточна Азија, Африка, Јужна Америка, Западна Европа и Источна Азија.Главните производи: пружински окови, пружински држачи, закачалки за пружини, пружинска плоча, седиште за седло, пружинска черупка и игла, пружинско седиште, U завртка, носач за резервно тркало, гумени делови, заптивка за балансирање и навртки итн.

Најнови вести и настани

 • Што е тежок камион?Објаснета класификација на камиони

  Што е тежок камион?Класификација на камиони...

  Камионите доаѓаат во сите облици и големини, секој од нив служи за одредена цел во индустриите кои се движат од транспорт и градежништво до земјоделство и рударство.Една клучна разлика меѓу камионите е...
 • Суштински совети за возачите на камиони безбедно да се движат во студени услови

  Суштински совети за возачите на камиони да се движат...

  Како што се стега ледениот стисок на зимата, возачите на камиони се соочуваат со уникатни предизвици на патиштата.Комбинацијата од снег, мраз и ниски температури може да го направи возењето опасно, но со соодветна подготовка...
 • Прекин на циклусот - како да ги избегнете лошите навики за возење

  Кршење на циклусот - како да се избегне Б...

  Лошите навики за возење не само што ве изложуваат на ризик вас и вашите патници, туку придонесуваат и за сообраќајниот метеж и загадувањето на животната средина.Без разлика дали се работи за брзо возење, расеано возење или агресивно...
 • Како да купите делови за камиони и да заштедите пари во процесот

  Како да купите делови за камиони и да заштедите пари во ...

  Одржувањето на камионот може да биде скапа работа, особено кога станува збор за замена на делови.Меѓутоа, со правилен пристап, можете да заштедите значителна сума на пари, истовремено обезбедувајќи го вашиот камион да остане ...